ANA SAYFA SİTE HARİTASI   Facebook Sayfamızı Ziyaret Edin  Bizi Twitter'da Takip Edin    
  
 KURUMSAL 
 BÖLÜMLERİMİZ 
 TIBBİ KADRO 
 ONLINE HİZMETLER 
 BİZE ULAŞIN 


Listenizde ürün bulunmamaktadır. Listeye ürün eklemek için "aklımdakiler listeme ekle" linkine tıklayınız


USD : 6.29 TL
EUR : 7.40 TL

Kurlar TCMB'nın web sitesinden alınmaktadır

Güvenlik & Gizlilik
Sitemizin; Garanti şartları, Güvenlik ve gizlilik politkası, tüketici hakları, iade ve teslimat şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi için  tıklayınız

       BÖLÜMLERİMİZ

PERİNATOLOJİ (YÜKSEK RİSKLİ GEBELİKLERİN İNCELENMESİ )

 

Perinatoloji kelime anlamı olarak doğum ve çevresindeki dönem demektir. Bu süreç içindeki her sorun perinatolojinin ilgi alanı içine girer. Perinatoloji, Yüksek Riskli Gebelikler ve MaternalFetal Tıp olarak da adlandırılmaktadır. Gebelik süresince annenin ve fetüsün sağlık durumu perinatolojinin ana konusudur.  Perinatolojinin amacı hamilelikteki riskli durumları belirlemek ve buna göre gebelik takibini ve tedaviyi planlamaktır. Gerek gebelik öncesi var olan gerekse gebelik sürecinde oluşan ve gebeliği olumsuz olarak etkileyecek risk yaratacak durumlara maruz kalan kadınlar Perinatoloji uzmanlarınca değerlendirilerek takip edilirler. Anne adayının gebelik öncesi hastalıkları; Kalp hastalığı, yüksek tansiyon, şeker hastalığı (Diyabet), Hipotiroidi - Hipertiroidi gibi endokrin hastalıklar,böbrek hastalıklarıv.b., Gebelik sırasında karşılaşılan sorunlar; Preeklampsi,Gestasyonel Diyabet (gebelik şekeri), Anormal tarama testi(İkili test, üçlü test, dörtlü test) sonucu, çoğul gebelikler,erken doğum öyküsü, tekrarlayan gebelik kaybı, bebekte gelişme geriliği, Plasentaya(bebeğin eşine) ait sorunlar olarak  sıralanabilir.

Ayrıntılı Ultrasonografi bir diğer deyişle Anomali Taraması gebeliğin 18–23. Haftaları arasında yapılan, anne karnındaki bebeğin organlarının ayrıntılı olarak görüntülendiği ultrason muayenesidir. Bu muayenede başlıca görülmesi hedeflenen sistemler ve organlar; Fetusun beyin dokusu, omurgası, Ekstremiteleri(kol, bacak, el ayak) ve iskelet sistemi, Yüzü, dudakları, gözleri, böbrekleri ve mesanesi, mide barsak sistemi, Plasentası ve göbek kordonu ve kalp ve damar sistemi şekilde sıralanabilir. Detaylı ultrasonografi veya anomali taraması ile yukarıda sayılan organ sistemlerinin anatomik olarak normal olup olmadığı incelenir. Down Sendromu gibi kromozom hastalıkları olan fetusların yaklaşık olarak %70-75’inde hastalığa ait marker(belirteç) adı verilen bulgular saptanabilmekte olup ayrıntılı Ultrasonografi ile aynı zamanda bu hastalıkların ön tanısını koymak mümkün olabilmektedir. Bilinmesi gereken bir gerçek bu hastalıkların kesin tanısı ancak fetusa ait hücrelerin alınarak kromozom analizleri yapmak sureti ile konulabir. Fetusa ait hücreler CVS(KoryonVillusBiopsisi)(Plasentadan parça alma), Amniosentez(Amnion mayii alınması) ve Kordosentez(Fetus kordonundan kan alma) adı verilen invazif(girişimsel) işlemlerle mümkündür. Ayrıca fetusu Dört Boyutlu görüntüleme imkânı veren kaliteli Ultrasonografi cihazlarımızla bebeğin dış görünümü hakkında anne ve baba adaylarının fikir edinmeleri mümkündür. Hastanemizde yukarıda bahsedilen muayenelerin, takiplerin, Ultrasonografikdeğerlendirme ve girişimsel işlemlerin tamamı kadromuzda bulunan Perinatoloji Uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Op.Dr.Mehmet Aygün

Kadın Hastalıkları ve Doğum -Perinatoloji Uzmanı

 

PERİNATOLOJİ (YÜKSEK RİSKLİ GEBELİKLERİN İNCELENMESİ )

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.


ŞOK DALGA TEDAVİSİ (ESWT) NEDİR ?
BAHAR ALLERJİ MEVSİMİ OLMASIN!!!
GÖZ KLİNİĞİMİZDEKİ YENİLİKLER
ERKEK CİNSEL İŞLEV BOZUKLUĞUNUN (EREKTİL DİSFONKSİYON ) TEDAVİSİNDE SON YENİLİKLER
BEL AĞRILARINA İLİŞKİN MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR
Prof.Dr.Leon Saporta yönetiminde Üroloji kliniğimizde Prostat tedavisinde son yenilik Plazma Kinetik Teknolojisi uygulanmaya başlamıştır.
Prof.Dr.Süleyman Candan yönetimindeki K.B.B kliniğimizde işitme testi ölçümü yapılmaktadır.
Uz.Dr.Fuldan Aktaş yönetimindeki Nöroloji kliniğimizde EMG çekimi yapılmaktadır.
Op.Dr.Aziz Eryavuz ve Op.Dr.Yıltan Deveci yönetimindeki Genel Cerrahi kliniğimizde Gastroskopi ve Kolonoskopi yapılmaktadır.
Uz.Dr.Abdülmelik Yıldız yönetiminde ki Kardiyoloji kliniğimizde Eko kardiyografi, Eforlu EKG,Tansiyon ve Ritm Holteri çekimi yapılmaktadır
Hastanemizde lazerle varis tedavisi ve terleme ameliyatları yapılmaya başlanmıştır.ANLAŞMALI KURUMLAR
  • Özel Kuruluşlar
  • Özel Sigorta Şirketleri
  • Kamu Kuruluşları

  •